26 Şubat 2024 20:00 TSİ (Zoom)

YÖMEGA Bahar 2024 Konuşmaları

Konuşma Programı

YÖMEGA etkinliklerinin 7. döneminde hem Türkiye'den hem de yurtdışından birbirinden değerli konuşmacılarla yine dolu dolu bir programla sizlerleyiz!

04.Mart.2024 Bronia Jenkins

18.Mart.2024 Prof.Dr. Ümit Kocabıçak

Mühendislik Eğitimi:

Geleceği Şekillendirmek

YÖMEGA 2024 Bahar dönemi etkinliklerine günümüzde giderek önem kazanan "Mühendislik Eğitimi: Geleceği Şekillendirmek" konulu bir panel ile başlayacağız.

Prof.Dr. Duygu Çelik Ertuğrul'un (Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimağusa, KKTC) moderatörlüğünde yapılacak olan panelimizin katılımcıları Prof.Dr. B. Gökhan Çelik (Roger Williams Üniversitesi, RI, ABD), Prof.Dr. Ali Güneş (İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul, TR), Doç.Dr. Yiğit Taşcıoğlu (TED Üniversitesi, Ankara, TR) ve Prof.Dr. M. Selim Ünlü (Boston Üniversitesi, MA, ABD) olacaktır.

Panelimiz 26.Şubat.2024 Pazartesi günü saat:20:00 de Zoom üzerinden yapılacaktır. Panel katılımcılarının kısa özgeçmişleri aşağıda verilmektedir.

Konuşmacılar

  • Prof. Dr. M. Selim Ünlü
  • Doç. Dr. Yiğit Taşcıoğlu
  • Prof. Dr. B. Gökhan Çelik
  • Prof. Dr. Duygu Çelik Ertuğrul
  • Prof. Dr. Ali Güneş

4 Mart 2024 20:00 TSİ (Zoom)

The Bridge Ambassador and Come play cards with us!

Our two outreach recruiting programs aim to connect with the community in distinctive ways. The Bridge Ambassador initiative involves ambassadors actively engaging with the community to enhance awareness of bridge and encourage participation in club games and lessons. On the other hand, the "Come Play Cards with Us" initiative invites individuals to join our community, fostering a sense of camaraderie. This program is designed to promote community engagement, creating a fun and inclusive environment that welcomes players of all skill levels to our shared world.

Konuşmacı

  • Bronia Jenkins

18 Mart 2024 20:30 TSİ (Zoom)

Yükseköğretimde Kurumsal ve Program Akreditasyonlarının Önemi

Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyonların Önemi. Yükseköğretimde kurumsal ve program akreditasyonu, akademik kalite, saydamlık ve hesap verme sorumluluğunun bir aracı olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de Kurumsal akreditasyon süreci Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülmektedir. Program akreditasyonları ise YÖKAK’ın tescil ediği ulusal ajanlar veya tanıdığı uluslararası ajanslar tarafından yürütülmektedir. Dünyada tanınırlığın ve görünürlüğün de önemli bir aracı olan akreditasyonların üniversitelerimizde sürdürülebilir olması, kurum bazında yaygınlaştırılması ve içselleştirilmesi için, iyi bir iç kalite güvence sistemlerine ihtiyaçları vardır. Konuşmada, Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri’nden bahsedilecek, ayrıca Türkiye’de ve Dünya’da Kurumsal ve Program Akreditasyonlarının önemi örneklerle anlatılacaktır.

Konuşmacı

  • Prof. Dr. Ümit Kocabıçak

25 Mart 2024 20:30 TSİ (Zoom)

Tıp Eğitimi: Sağlık Hizmetlerinin Geleceği

YÖMEGA 2024 Bahar Paneller serisinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu (1946-2008)'nun anısına düzenlenecek olan "Tıp Eğitimi: Sağlık Hizmetlerinin Geleceği" başlıklı panel ile devam edeceğiz. Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu moderatörlüğünde yapılacak olan panelimizin katılımcıları Doç. Dr. Arif Onan (Akdeniz Üniversitesi), Prof. Dr. Dilek Ural (Koç Üniversitesi), Doç. Dr. Levent Altıntaş (Acıbadem Mehmet Aydınlar Üniversitesi) ve Prof. Dr. Remzi Sağlam (Medicana International, Ankara) olacaktır. Hocalarımızın özgeçmişleri aşağıdadır. Panelimiz 25.Mart.2024 Pazartesi günü saat: 20:00 de Zoom üzerinden yapıldı.

Konuşmacı

  • Robert Pardo

1 Nisan 2024 20:00 TSİ (Zoom)

Big Challenges: Cultivating Key Skills at the University Level

In today's rapidly evolving global landscape, the significance of key skills in the workforce and society at large is becoming increasingly evident. Cultivating key skills has become essential not only for individual employability but also for societal progress and cohesion. Universities play a pivotal role in equipping students with these skills, and beyond imparting specialized knowledge in various disciplines, universities are increasingly tasked with integrating key skills development into their curricula. However, this poses several challenges to the traditional teaching and learning paradigms. In this 2024 Spring Talk we will discuss how to address this crucial issue.

Konuşmacı

  • Robert Pardo

Önceki dönemlerin konuşmalarını görmek istiyor musunuz?

YÖMEGA 2023 Güz Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2023 Bahar Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2022 Güz Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2022 Bahar Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2021 Güz Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2021 Bahar Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2020 Güz Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2020 Bahar Dönemi Konuşmaları

YÖMEGA 2024 Bahar Dönemi Paneli 1

YÖMEGA 2021 Bahar Dönemi Paneli 1

YÖMEGA 2021 Bahar Dönemi Paneli 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.