Doç. Dr. Levent Altıntaş

Doç. Dr. Levent Altıntaş Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Van Bahçesaray ilçesinde mecburi hizmetini tamamlamasının ardından 1998 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimini tamamladı. 1998 – 2002 yılları arasında askerlik hizmetini yerine getirdi ve kendi kurduğu şirkette Yönetim ve Eğitim Danışmanı olarak faaliyet gösterdi.

2002 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Kocaeli Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’nın kuruluşunda görev aldı. Aynı zamanda İzmit Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüttü. 2012-2014 yılları arasında Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği Başkanlığı görevini üstlendi. 2015 yılında Doçent oldu. 2016 yılında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nın kuruluşunda görev aldı.

2020 Yılında Tıp Eğitimi Doktora ve Yüksek Lisans Programlarının açılmasını gerçekleştiren ekipte yer aldı. Halen; Türk Tıp Eğitimi Derneği  (TTED) Yönetim Kurulu üyesidir. Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği  (TEPDAD); Uluslararası Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu ve Eğitim Komisyonu üyeliği görevini sürdürmektedir. Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği (TTED) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bağlantıları: